גישורי משפחתי

גישור משפחתי נועד לאפשר לשתי בני הזוג אשר מסוכסכים או נמצאים במשבר להגיע ביחד להבנה – וכל זאת בדרך של הקשבה והידברות באווירה נעימה וטובה.

"…….. עזרת לנו מאוד לעבור תקופה קשה ואפילו די קריטית ………" (ג.י.)

גישור משפחתי

גישור משפחתי- לעבור סכסוכים ביחד

סכסוכים ומחלוקות בין אנשים יכולים להיפתר בדרכים שונות. אחת הדרכים אשר משמשות משפחות או זוגות אשר עומדים על סף פרידה (או אחריה) היא הגישור. גישור משפחתי זו דרך ליישוב סכסוכים או מחלוקות בין גורמים שונים במשפחה. הליך הגישור תקף גם בבית המשפט וההחלטות המתקבלות במהלכו קבילות לצורך מתן פסיקות אלו או אחרות. לעתים, זוגות אשר עומדים לפני פרידה פונים לביצוע גישור על מנת לסכם את ענייני הפרידה שלהם כמו גם חלוקת ממון וקבלת החלטות שונות בנוגע לגידול הילדים וזאת לפני ההגעה לבית המשפט. לעתים בית המשפט יפנה את הזוגות לבצע הליך של גישור משפחתי על מנת לזרז את התהליכים, למצוא את שיתוף הפעולה בין בני הזוג וכן על מנת להקל על העומס שיש אצלו.

מי יכול לבצע גישור משפחתי?

את ההליך של הגישור המשפחתי מבצע מגשר אשר מאושר לבצע את ההליך. לרוב, למגשר יש השכלה מוקדמת אשר מאפשרת לו לבצע את ההליך ביעילות רבה. המגשר יכול להיות בעל רקע מתחום הסוציולוגיה, פסיכולוגיה, תקשורת ואף מתחום המשפט. המטרה של כל זוג או משפחה אשר פונים אל גישור משפחתי היא למצוא אדם ששני הצדדים יכולים לסמוך עליו ושיסייע להם לפתור את המחלוקות השונות הקיימות בניהם.

הליך הגישור המשפחתי

הליך הגישור שנעשה בתחום המשפחה הוא ההליך הפופולרי ביותר בתחום הגישור. המטרה של ההליך היא לגשר בין שני צדדים ולמצוא מענה מחוץ לכותלי בית המשפט. בין הקביעות אשר יכולות להגיע במהלך הגישור נראה יצירת הסכמה על דמי מזונות, הסכמה על משמורת, הסכמה על אופי גידול הילדים ועוד תכונות רבות. הגישור מטרתו היא ליצור גשר בין שני צדדים אשר נמצאים בסכסוך או שלא מצליחים להגיע להסכמות בניהם. ההליך נעשה על ידי אדם שאין לו עניין בטובת צד אחד אלא יש לו עניין בכך ששני הצדדים ימצאו את הדרך הטובה לשניהם להמשיך בדרכם. במיוחד כאשר מדובר בליווי של תהליך גירושים יש משמעות רבה לגישור המשפחתי כיוון שהוא יכול ליצור גם עבור הילדים חיים בריאים יותר עם הורים שחיים בשני בתים נפרדים אך מסתדרים לרוב זה עם זה בכל הנוגע לגידול הילדים.