הסכם גירושין משפטי

הסכם גירושין משפטי – לסיים את היחסים בדרך טובה

הסכם גירושין משפטי הוא הסכם אשר נערך עבור זוגות העומדים לפני גירושין ואינם רוצים לעבור את ההליך כשהוא מלא בסכסוכים ומריבות.

"עברנו תקופה לא קלה, אבל יצאנו טוב ממנה – בעזרתך". (ד.מ)

 "אני רוצה להודות לך ….. השכלת לזהות את המומנטום הנכון לסגירה – יישר כוח" (י.ש.)

"תודה לך דרורה, ש"נפלתי" למגשרת כמוך, הולכת אותנו ברגישות, בתבונה ובנועם – הרגשתי שיש מישהו שמוליך אותנו בהבנה ובכבוד" (ר.פ.)

הסכם גירושין

ההסכם אשר נקבע בין שני הצדדים הוא הסכם גירושין לכל דבר והוא מאפשר לזוג לסיים את הזוגיות שלהם בהסכמה. על מנת ליצור הסכם של גירושין שיש לו תוקף משפטי, על שני הצדדים להסכים להליך ועם זאת יש באפשרותם לבחור לקיימו באמצעות עורך דין שייצג כל אחד מהצדדים או מגשר.

במה נוגע הסכם גירושין משפטי

הסכם גירושין משפטי עובר על כל התחומים אשר יכולים להוות סכסוך בין בני הזוג. ההסכם עוסק בענייני חלוקת הרכוש, דמי המזונות לילדים, הסדרי ראייה ומשמורת וחינוך הילדים. ההסכם מיועד לסיים את קשר הנישואין כך שכל אחד מבני הזוג יוכל להמשיך בדרכו אך תוך שמירה על חיי הילדים והגנה עליהם.

פרטי ההסכם

ההסכם מסדיר את חלוקת הרכוש בין בני הזוג, כולל חלוקת נכסים, פנסיות, חסכונות ועוד. החלוקה נעשית באופן כזה ששני הצדדים ירגישו בנוח עם הסיכום. במסגרת המזונות ייקבע ההסכם איזה סכום ישולם עבור הילדים. לרוב, ההסכם של הגירושין שתף כהסכם משפטי לא יכלול תשלומי מזונות עבור האישה וכמו כן על הגבר לקחת בחשבון כי הילדים יוכלו להגיש גם הם תביעה עצמית למזונות גם לאחר חתימת ההסכם. במסגרת הסדרי המשמורת ייקבע ההסכם היכן יגדלו הילדים ובאלו תנאים הם יפגשו את ההורה השני וכן אלו שינויים יהיו בעתיד (כלומר, יכול להיות שבעת עריכת ההסכם הילדים יהיו קטנים והסדרי המשמורת יהיו שונים לעומת ההסדרים שצפויים להיות כשהם יגדלו).

ביצוע שינויים בהסכם גירושין משפטי

ההליך של יצירת הסכם גירושין משפטי הוא הליך מחייב אשר תקף בבית המשפט. כלומר, במידה ושני הצדדים הסכימו בניהם לבצע את הליך ההסכם, יהיה לו תוקף והוא יהיה מחייב עבור שני הצדדים. עם זאת, ישנם מצבים בהם שני הצדדים יכולים לסכם לבצע שינויים. שינויים אשר נכנסים בהסכם הגירושין המשפטי חייב להיות מוסכם על שני הצדדים על מנת שאלו יכניסו אותם להסכם. במקרים של הכנסת שינויים חשוב לבצע אותם כראוי בתוך החוזה ולא בעל פה.