הסכם גירושין

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print

הסכם גירושין 

“עברנו תקופה לא קלה, אבל יצאנו טוב ממנה – בעזרתך” (ד.מ).
 “אני רוצה להודות לך ….. השכלת לזהות את המומנטום הנכון לסגירה – יישר כוח” (י.ש.).           
“תודה לך דרורה, ש”נפלתי” למגשרת כמוך, הולכת אותנו ברגישות, בתבונה ובנועם – הרגשתי שיש מישהו שמוליך אותנו בהבנה ובכבוד” (ר.פ.).

בין צדדים המעוניינים להיפרד/להתגרש נערך הסכם.  באמצעות הההסכם מתאפשר לבני הזוג לסיים את הזוגיות שלהם בהסכמה, כך שכל צד מקבל מענה לצרכים שלו. הצדדים עצמם נפגשים עם המגשר/ת (ניתן לצרף גם עורכי דין לתהליך), לתהליך דיסקרטי וחסוי, ומתקדמים לקראת הסכמות בכל סעיפי המחלוקת, באמצעות המגשר/ת המקצועי המנהל את התהליך.

פרטי הסכם הגירושין 

בהסכם גירושין יש התייחסות לכל הסעיפים העשויים להוות סכסוך בין בני הזוג. בין פרקי ההסכם, בראש ובראשונה – טובת הילדים: האחריות ההורית, זמני השהייה, סידורי האיסוף וההבאה, דרך ההחלטות החשובות בעניינם וכך הלאה.  חלוקת הרכוש הנדל”ני והמיטלטלין, חלוקת הזכויות הסוציאליות ופרקים ייחודיים לכל זוג וזוג. ההסכם מיועד לסיים את קשר הנישואין כך שכל אחד מבני הזוג יוכל להמשיך בדרכו אך תוך שמירה על יחסים קורקטיים וענייניים לחינוכם בריאותם ורווחתם של הילדים, עם שמירה על האינטרסים ההוריים.

בהסכם גירושין הנערך בידי אנשי מקצוע, יש התייחסות גם לשינויים שיהיו בחיים העתידיים של בני הזוג והילדים, כיצד תהיה ההתמודדות עם החלטות שעליהם יהיה לקבל במשותף. בהסכם הטוב, אין  “חורים” העשויים להיות פתח לסכסוכים עתידיים; הוא מתייחס למירב המצבים העלולים להתרחש בחיי המשפחה.

תוקף להסכם גירושין ניתן ע"י בית המשפט או בית הדין, זהו הסכם גירושין משפטי. הסכם גירושין הנערך כשבני הזוג נמצאים בקונפליקט גבוה, גורר כעסים, עוגמת נפש ואווירה עכורה. לעיתים, בני זוג "מכינים" הסכם למגירה, הסכם חתום על ידם, אך הם אינם משתמשים בו ומשאירים אותו רק למקרה וירצו ליישם אותו.  היתרונות בהסכם כזה, שנערך כששני בני הזוג ביחסים טובים, וכך הם עורכים אותו בהבנה גם של הצד השני. הסכם כזה, לעיתים, מונע קונפליקטים ומשפר את יחסי בני הזוג.

אפשרות נוספת היא הסכם שלום-בית/חיים משותפים, ולחילופין גירושין, כך שבהסכם אחד מפרטים את כל המקרים העשויים/עלולים לקרות במהלך הנישואין.  בימינו, הרבה זוגות עורכים הסכם כזה עוד לפני נישואיהם, ומאחסנים אותו רק למקרה ו….

הסכם הגירושין המשפטי מהווה את התנאים לפרידתם של בני הזוג, אך כדי להיות גרושים בפועל יש לקיים את טקס הגירושין בבית הדין הרבני

הסכם מיטבי נערך ע”י אנשי מקצוע בעלי נסיון וידע מקיף בתחום ממרכז דרורה גבע.

השאירו תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
דילוג לתוכן