הסכם שלום בית ולחלופין גירושין

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print

הסכם שלום בית ולחלופין גירושין

הסכם שלום בית ולחלופין גירושין, מיועד לבני זוג שהגיעו למשבר ביחסים, ומחליטים לתת הזדמנות לחיים בזוגיות. מטרת ההסכם היא להביא לשיפור היחסים, כאשר ההסכם מהווה שיקול ממתן בהתנהלות של בני הזוג אחד מול השני, ולהפרתו יש השלכות.

Two separate wedding rings next to the word "divorce". The concept of divorce, parting, infidelity . Selective focus.

מתי נכון לערוך הסכם שלום בית, עם אופציה לגירושין? 

כאשר הזוגיות נקלעת למשבר ויש מחשבות על פרידה או גירושין, אך במקביל קיימת מחשבה על טובת הילדים וההשלכות של הפרידה, שוקלים גם שיקום של מערכת היחסים. פירוק המשפחה (או כפי שאני מכנה זאת:  שינוי סטטוס המשפחה)  היא החלטה חשובה וקשה, בוודאי כאשר חושבים על הילדים, ולכן, מתן סיכוי נוסף לזוגיות, היא החלטה שכדאי ורצוי להתייחס אליה בכובד ראש בשלב זה. אך, לתהליך השיפור נדרשת מיומנות של צד ג' מקצועי, בשילוב העלאה על הכתב וחתימת בני הזוג על הסכמות שמגיעים אליהן במשותף.  

הסכם שלום הבית נערך ברוח טובה, כאשר לבני הזוג יש רצון להישאר במסגרת משפחתית. ולכן, זו הזדמנות טובה לסכם גם מה יקרה אם הנסיון לשלום בית לא יצלח. כל עוד אין מאבקי כוח משפטיים הרצון הטוב מאפשר הגעה להסכמות גם לאי הצלחת הזוגיות.  וכך יכלול ההסכם גם את כל תנאי הגירושין, אם וכאשר יתרחשו, ויסייע לפרידה קלה, עד כמה שאפשר, כי התנאים כבר נקבעו מראש, כאשר בני הזוג היו ברוח טובה ובהתחשבות הדדית. 

 

מה נכלל בהסכם שלום בית ולחילופין גירושין?  

בהסכם כזה נכללים שני פרקים, הפרק הראשון יעסוק בהתנהלות המשותפת של הבית והמשפחה (בשלום הבית), והפרק השני יעסוק בהתנהלות הנפרדת של בני הזוג בשני המקומות הנפרדים בהם יגורו (בגירושין/פרידה). 

בפרק שלום הבית, יכולים בני הזוג להכליל את כל העניינים שהיוו נושאי מחלוקת וסכסוך ביניהם בחייהם המשותפים, ניהול הבית והמטלות בו, ניהול כלכלת הבית, לקיחת חלק בטיפול בילדים, דרכי תקשורת וקבלת החלטות, המשפחה המורחבת ועוד….

בפרק הגירושין יכללו נושאים כמו, חלוקת הרכוש שנצבר בכוחות משותפים, חלוקת הוצאות הילדים, זמני השהות איתם וכל נושא אחר המצריך את ההחלטות המשותפות וההדדיות של בני הזוג/ההורים (ראו גם את הכתבה "הסכם גירושין" באתר), וזאת כדי להקטין את החיכוכים, ולמנוע מאבקים משפטיים, אם וכאשר שלום הבית לא יצלח, ובני הזוג יחליטו על פרידה.

 

התוקף של הסכם שלום בית ולחילופין גירושין 

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, הוא כמו כל הסכם אחר הנוגע לענייני המשפחה. כדי שההסכם יהיה בעל תוקף משפטי ומחייב, וניתן יהיה להסתמך על הכתוב בו, אם וכאשר תיווצר מחלוקת נוספת, או יחליטו בני הזוג על פרידה – יש לתת לו תוקף של פסק דין ע"י בית המשפט או בית הדין. 

בני הזוג מגישים את ההסכם לבית המשפט (או בית הדין), ההסכם נקרא ע"י שופט (או דיין), לבחינת החוקיות של הסעיפים הנכללים בו, מבקש ובוחן את הבנתם של בני הזוג את הנכלל בו, ובחתימתו, נותן תוקף פסק דין להסכם.  

 

במרכז דרורה גבע, יש מומחים בעלי נסיון רב, בענייני שלום בית כמו גם בענייני גירושין, ובעריכת הסכמים משפטיים.

ניתן לפנות אלינו בכל אמצעי הקשר: טלפון, הודעה כתובה, או דרך טופס יצירת הקשר מענה מהיר ויעיל.

השאירו תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
דילוג לתוכן