ייעוץ להורים לאחר גירושים

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print

  

מי הוא איש המקצוע המתאים?                                                                

בני זוג שהתגרשו, נתקלים לא פעם באי-הסכמות ביניהם, ויכוחים וקונפליקטים אשר נוגעים לדרך גידול הילדים. הקונפליקטים פוגעים באווירה בביתו של כל אחד מההורים ופוגעים גם בילדים. הורים אשר מבינים את ההשפעה השלילית על הילדים, יכולים לפנות לבעל מקצוע (מגשר, יועץ, מתאם הורי, מאמן), אשר המומחיות שלו היא הבנה בתחום ההורות והגישור או התיאום, וביכולתו לעזור להורים להגיע להסכמות בנושאים השנויים במחלוקת ביניהם, באשר לגידול ילדיהם המשותפים.            

ההורים מבינים כי טובת הילדים עומדת מעל הכל, ומטרתם לפתור את הקונפליקטים ביניהם באופן שייטיב עימם ועם ילדיהם.                                                                                                                                   

מדוע לפנות לאיש מקצוע?                                                                     

הגישה אשר מובילה את הליך הייעוץ/הגישור בין שני ההורים על מנת שהילדים יגדלו במסגרת בריאה, מתבססת על ההנחה שכל הורה רוצה בטובת ילדיו וכן שאוירה נינוחה ומבינה בין ההורים תורמת להתפתחותו התקינה של הילד מבחינת רווחה נפשית וגופנית.  הגירושים אינם חייבים להיות אירוע קשה בחיי הילדים ובסיוע מקצועי ניתן ליצור מרחב מתאים וחיובי לגידולם הבריא. עם זאת, גם כאשר שני ההורים מסכימים על דרך הגידול של הילדים, לא פעם עולים אי הסכמות ומשברים. תהליכי הגישור הייעוץ והתיאום מגשרים על הפערים השונים כאשר בעל המקצוע עצמו רואה לפניו קודם כל את טובת הילדים.                                                                                                                                       

המטרה ומקום ההורים בתהליך                                                              

ההורים הם אלה שיקבעו את המסגרת בה הם רוצים להגיע להסכמות, מי יהיה איש המקצוע שיטפל בהם ומה יהיו סמכויותיו לגביהם. ישנם הורים אשר יחליטו כי לאיש המקצוע יש אפשרות להטיל וטו על החלטות מסוימות ויש שיחליטו שתפקידו הוא רק לגשר בין הצדדים. המטרה בכל מקרה היא, להוביל תהליך בו הקונפליקטים בין שני הצדדים פוחתים, לסייע ולהדריך את ההורים לתקשורת טובה יותר ולשפר את היחסים בינם לבין עצמם ושל כל אחד מהם עם הילדים. 

השאירו תגובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
דילוג לתוכן